Тепловий насос - це пристрій для передачі або перетворення теплової енергії низько потенційного джерела тепла в більш високу. Принцип роботи теплового насоса для опалення аналогічний холодильному устаткуванню.

Конденсатор - є теплообмінником, що виділяє тепло і передає його споживачеві, а випарник - теплообмінником, який утилізує холод. Теплові насоси відносяться до нетрадиційних відновлюваних джерел енергії та відносяться до класу енергозберігаючого обладнання.

Сучасні теплові насоси є екологічно чистим обладнанням, яке при виробництві тепла не виділяє шкідливих речовин, в тому числі і таких, що руйнують озоновий шар, завдяки використанню сучасних холодоагентів.

Теплові насоси підрозділяються:

1. за принципом роботи:

 • компресійні теплові насоси приводяться в дію за допомогою електроенергії;
 • абсорбційні теплові насоси можуть також використовувати тепло в якості джерела енергії (за допомогою електроенергії або палива).
 • повітряні теплові насоси - джерелом відбору тепла є зовнішнє повітря;
 • теплові насоси з утилізацією тепла (рекуперація) - використовують похідне (вторинне) тепло (наприклад, тепло вентиляції). Подібний варіант є найбільш доцільним для промислових об'єктів, де є джерела надлишкового тепла.

2. за способом забору низько потенційного тепла:

геотермальні теплові насоси - використовують тепло землі (тепловий насос земля-вода), підземні ґрунтові води;

Принцип дії теплового насоса.

Тепловий насос - пристрій, що забезпечує нагрів води і обігрів житла за рахунок використання природної теплової енергії грунту або повітря. Такий спосіб опалення - відмінна альтернатива природному газу.

Рідина (суміш гліколю та води), що отримала тепло із земельного колектора, свердловини або ґрунтових вод (тепловий насос грунт-вода), передається по трубопроводу і направляється в тепловий насос, в якому спочатку компресор стискає газ (холодоагент) в результаті чого виділяється тепло , а потім у випарнику температура його знижується. Саме це тепло і використовується для опалення будівлі та приготування гарячої води, а охолоджена рідина повертається назад в зовнішній контур, де знову забирає низькопотенційне тепло.


Основні робочі вузли теплового насоса:


• конденсатор;

• капілярний отвір;

• випарник;

• компресор, що працює від електромережі.

Важливими елементами, що забезпечують працездатність агрегату, є газ-холодоагент (фреон) і керуючий пристроєм терморегулятор. Через капіляр холодоагент подається у випарник, де починає випаровуватися внаслідок різкого зниження тиску. Забір тепла відбувається від внутрішніх стінок випарника, що нагрівається від природного тепла землі або води.

Далі вступає в роботу компресор: забір холодоагенту, стиснення (внаслідок чого температура фреону різко піднімається) і викид в конденсатор, де відбувається віддача тепла на опалювальний контур, і газ знову повертається в рідкий стан. Цей процес постійно повторюється, а коли температура в приміщенні досягне потрібного показника – переривається терморегулятором. Коли температура в системі опалення падає, терморегулятор знову призводить систему в робочий стан.

За принципом дії теплові насоси поділяються:

абсорбційні (можуть користуватися теплом як джерелом енергії);

компресійні (працюють від механічної енергії, електроенергії);

За способом тепловідбору теплові насоси бувають:

геотермальні (перетворюють тепло землі, води і підземних вод);

повітряні (використовують повітря в якості відбору тепла);

промислові (використовують вторинне, похідне тепло - наприклад, від опалювальних труб).

Теплові насоси економічні, ефективні, екологічні, універсальні та безпечні, їх можна використовувати в будь-якій точці планети, де є ресурси розсіяного тепла (вода, земля, повітря, сонце). Ці джерела є загальнодоступними, тому даний спосіб опалення є досить перспективним. Підібрати тепловий насос саме для Ваших потреб ви можете в нашому інтернет-магазині «Все Для Всіх».

Любомир Веляник 24 ноября 2016

Як відомо, усе нове - це добре модернізоване старе. Ось і настільки популярні сьогодні теплі підлоги були придумані ще в Стародавньому Римі. Головним чином їх використовували в термах (античні громадські лазні), де під мармуровою підлогою розташовувалися спеціальні канали. Цими каналами переганялася гаряча пара, що отримувалася від дров'яних печей.

Така конструкція була досить ефективною - підлога досить швидко і рівномірно нагрівалася, проте мала один суттєвий недолік - підлога так само швидко охолоджувалася. В такому вигляді теплі підлоги продовжували використовувати аж до ХХ століття. Протягом минулого століття технології, які використовувалися при обігріві підлогових поверхонь, просунулися далеко вперед.

Тепла підлога - це система підігріву підлогових поверхонь. Робота радіаторного опалення будується за рахунок конвекції: повітря внизу нагрівається, тому піднімається вгору, а остигле повітря під стелею, навпаки, опускається вниз і знову нагрівається. В результаті, внизу завжди прохолодніше, ніж нагорі, тому у нас так часто мерзнуть ноги.

При використанні теплої підлоги все навпаки: під стелею температура мінімальна, а внизу - максимальна. Так би мовити, тримай голову в холоді, а ноги в теплі. Крім того, тепла підлога володіє більшою тепловіддачею, яка, крім інших факторів, залежить від площі нагрівального елемента.

Теплі підлоги бувають наступних видів:

1. Водяна. В основі - всі ті ж канали античних терм. Правда, з винаходом насосів технологію дещо вдосконалили. Для обігріву стали використовувати не пару, а гарячу воду, що циркулює по трубках, прокладених під підлогою.

В даний час водяна тепла підлога дуже популярна - він добре гріє і проста в монтажі (трубки просто укладають під бетонну стяжку, а зверху кладуть плитку або інше підлогове покриття).

2. Електрична тепла підлога. Ця технологія теплих підлог дуже популярна в Північній Європі і Скандинавії. Використовують її і в країнах з більш теплим кліматом - у Франції, Італії, Іспанії. Холодних зим там не буває, але, тим не менше, потрібно підтримувати комфортну температуру в будинку. І теплі підлоги для цього підходять якнайкраще.

Принцип роботи наступний: нагрівальний кабель укладається в спеціальні нагрівальні секції та мати, які монтуються в цементно-піщану стяжку під паркет або інше підлогове покриття. До кабелю через терморегулятор підводиться електричний струм. Недоліком електричної теплої підлоги є створення в приміщенні додаткового електричного і магнітного поля, а також витрати на електроенергію.

3. Плівкова тепла підлога. В основі цієї технології теплої підлоги - інфрачервоне випромінювання далекого діапазону. Нагрівальним елементом в даному випадку служить тонка, як фольга, плівка, в яку впаяні графітові смужки з мідно-срібними провідниками. До них через терморегулятор надходить струм. Плівкова тепла підлога відрізняється простотою монтажу і високою енергоефективністю.

Плівку можна покласти під будь-яке підлогове покриття і для цього не потрібне укладання стяжки. В результаті, не потрібно нагрівати бетон, а значить, істотно скорочуються енерговитрати. Крім того, плівку можна використовувати не у всій квартирі, а лише окремих її частинах. Наприклад, зробити теплу підлогу в центрі зали, де зазвичай грають діти. Головний мінус плівкового теплої підлоги - її ціна.

Чи може замінити тепла підлога звичайне опалення? Чому б і ні? Адже тепла підлога має цілий ряд істотних переваг: це і економічність, і безпека, і довговічність, і навіть краса - під вікнами немає потворних батарей. Але головне - вона дійсно гріє. З технічної точки зору тепла підлога цілком може бути головним джерелом тепла. Як уже згадувалося вище, так і є в будинках у багатьох європейських країнах з помірним кліматом.

Багато хто хотів би відмовитися від звичайного опалення на користь теплої підлоги і наш інтернет-магазин «Все Для Всіх» з радістю допоже всім бажаючим здійснити свою мрію та стати власником теплої підлоги у своєму помешканні.

Яку ванну вибрати: акрилову, емальовану, чавунну або стальну? Що дешевше, краще та має більший термін експлуатації ви дізнаєтеся з цієї статті.

Перш, ніж зробити подвиг і почати ремонт у ванній кімнаті, необхідно визначитися із сантехнікою. Наприклад, правильно обрана ванна - запорука здоров'я і комфорту на довгі роки. Тому поділимося інформацією з вами і навчимо правильно вибирати саме цей предмет.

В сучасних супермаркетах та інтернет-магазинах присутній дуже широкий асортимент ванн на будь-який смак, ціну, фірму-виробника, матеріалів з яких виконаний корпус і т.д. Тут-то і стоїть гостро питання: яку ванну вибрати? Навіть у тих, хто не прагне об'єднати в якійсь моделі всі задумки, почне крутитися голова від розмаїття кольорів, розмірів, форм, додаткових комплектуючих й інших різноманітних деталей.

Якщо всю мішуру відсунути на другий план, то важливим залишиться тільки якість, переваги і недоліки тієї чи іншої ванни. Головне, що повинно цікавити покупця на першому місці вибору - матеріал, з якого зробили ємність для води. У статті ви отримаєте інформацію про кожен вид ванн, включаючи всі плюси і недоліки, все, що може полегшити ваш вибір.

Винахід чавуну не відноситься до нововведень. Але і шанувальників цього матеріалу можна вважати любителями антикваріату. Тут вибір визначається по найважливішим критеріям - довговічність і міцність. Можливо, ціна здасться завищеною, але термін експлуатації в 50 років окупає витрати на придбання. Ще один з плюсів - чавун довго тримає тепло. Звичайно, він довго прогрівається, а й доповнювати воду окропом не знадобитися години дві, а цього достатньо щоб відпочити та розслабитися.

Може позмагатися з виробом із чавуну і акрилова ванна. Вирішальне значення при виборі має форма. Чавунних ванн круглої або трикутної форми не існує, а ось в полімерних виробах досить різноманітних опуклостей та кутів. Чавунна ванна стійка (через вагу) і можливість затопити мешканців нижніх поверхів через поломки ємності дорівнює нулю.

На що звернути увагу, при виборі чавунної ванни? На поверхні зразка не повинно бути відколів. Ви повинні знати, що емалеве покриття крихке і якщо на дно ємності впаде важкий предмет, то ушкоджень не уникнути. Так само мають негативний вплив чистячі абразивні речовини. Якщо ви виберете ідеальну емаль на ванні, то вона прослужить не тільки довго, але і буде радувати власників блиском, що не можна сказати про акрилової поверхні.

Найпопулярніші - якісні акрилові ванни

Величезний плюс ванни з полімеру - різноманітність форм і розмірів. Технологія виготовлення проста і дозволяє отримувати форми на будь-який смак. Немає нічого жахливого в тому, що розміри вашої ванної малі. І на таку кімнату можна підібрати відповідний синтетичний екземпляр. У великій ванній цим же вибором можна заощадити простір для пральної машинки, шафок, поличок або ще чого.

А що таке - акрил? Акрил – це звичайний і всім знайомий пластик, який армується в кілька шарів для міцності матеріалу. Фарбувати вироби з цієї сировини не потрібно, тому що колір додається на стадії відливу. Це надає забарвленню стійкості, воно не вигорить і не змінить відтінок. Армоване покриття також є стійким до механічних впливів, всі пошкодження просто зачищаються наждачним папером.

Проте майте на увазі, що не всі ванни посилюються декількома захисними шарами. Звертайте увагу на наявність в основі металевої сітки і скловолокна. Чим більше цих шарів, тим міцнішою є сама ванна. Товщина шару не повинна бути менше 6 мм, краще 8 мм. Такого параметру дотримуються в основному англійські фірми, але і європейці теж дуже часто дотримуються таких параметрів у своїх виробах, наприклад, такі фірми як Ravak, Bas, Riho і деякі інші. Сантехніка цих виробників користуються великим попитом на території СНД.

Яка ванна краще: з чавуну або з акрилу?

• Ємність з акрилу коштує дешевше і простіша у догляді (досить гелієвих миючих засобів).

• Грибок на синтетичної поверхні не розмножується і не з'являється, тому безпека та екологія- переваги акрилової ванни.

• Легкість корпусу, яка робить доставку і монтаж полімерної ванни простішою, проте робить її менш стійкою.

• Чавун довго нагрівається, а полімер- швидко.

• Акрилова ванна може комплектуватися гідромасажем й іншим додатковими «штучками».

Можна зробити висновок, що синтетичний матеріал краще, але і тут є деякі «слабкі сторони». Наприклад, термін служби акрилової ванни до 10 років, а ось чавунний аналог прийде в непридатність тільки років через 50. Можна зробити знижку на те, що синтетичний винахід не так давно вийшов на ринок сантехніки, тому реальний термін експлуатації ще не відомий, але тим не менше він вимагає більшого догляду ніж чавун.

Стальна ванна - економ-варіант

Між усіма ваннами: з чавуну, акрилу і сталі, останні стали найбільш вигідним придбанням. Їхня низька вартість найвагоміший аргумент, а позитивні відгуки після установки кажуть про надійність через роки. Зовні сталевий корпус виглядає як чавунний, а вага не більше 30 кг, як у ємності з полімеру.

Звертати особливу увагу на деякі недоліки все одно доведеться - це тонкі стінки, які можуть прогнутися під важкою вагою води та тіла. Як і на чавунний корпус, тут наноситься на поверхню емаль, а ціна для цієї зручності може вас приємно здивувати.

Що можна сказати про «зворотний бік медалі»:

• Різноманіттям форм сталева конструкція не відрізняється - кутовий варіант велика рідкість.

• Коли миєшся в такій ванні, можна чути струмінь води, яка із шумом падає на дно. Проблема вирішується дуже просто – завжди можна розкласти на дно сталевої ванни гумовий килимок.

• Ще одна не дуже гарна якість - швидка втрата тепла. Приймаючи ванну можна замерзнути, якщо не підливати гарячу воду.

• Догляд за сантехнікою з металу повинен бути делікатним, щоб не пошкодити емаль.

Недоліків у стальних ванн не мало, але завжди знайдеться спосіб їх згладити. Загалом, сталь міцніше акрилу, служить довше і коштує дешевше. Пошкодження поверхні, завдяки новим винаходам, можливо виправити (реставрувати). В технології відновлення старих покриттів застосовується акриловий елемент і це обходиться дешевше, ніж покупка нового виробу.

Всі достоїнства та недоліки того чи іншого матеріалу для ванни можна дізнатися тільки при використанні їх на протязі тривалого часу. Але для того, щоб зробити правильний вибір в нашому інтернет-магазині «Все Для Всіх» вам достатньо цієї інформації та й наші консультанти завжди готові допомогти вам.

Vse Dlya Vsih 2 июня 2016

Тепловий насос - прилад, який поглинає з природнього середовища (вода, земля, повітря) теплову енергію з низькою температурою та перенаправляє її в системи теплопостачання з більш високою температурою.

Теплові насоси дають можливість отримувати енергію із навколишнього середовища в будь-якому куточку земної кулі, оскільки енергію неможливо отримувати тільки тоді, коли температура опуститься нижче -273 ° С.

Всі теплові насоси класифікують в залежності від виду джерела енергії (вода, земля, повітря). Однак найбільш практичним є геотермальний тепловий насос, який використовує енергію грунту. Він ідеально підходить для українських кліматичних умов.

Геотермальне опалення працює по одному з трьох напрямків:

1). Крізь спеціальну трубу, встановлену в свердловині, грунтові води витягуються на поверхню землі. Вони мають певну температуру. Проходячи через теплообмінник, вода передає своє тепло, за рахунок якого відбувається прогрів будинку. Потім вода повертається назад в грунт.

2). У свердловину глибиною приблизно 75-100 метрів опускається резервуар із антифризом, температура якого може підвищуватися від навколишнього грунту. Тепловий насос розганяє антифриз та пропускає його через теплообмінник. За рахунок цього відбувається віддача тепла.

3). В даному випадку буріння свердловини не передбачається, однак будинок повинен знаходитися поряд з великим водоймищем. Спеціальна магістраль у вигляді зондів прокладається по дну водойми. Таким чином відбувається перекачування води і отримання з неї тепла.

Використання геотермального опалення, як і будь-якої системи теплопостачання, дозволить не тільки обігріти будинок, а й забезпечити гарячою водою, обігріти автостоянку або теплицю, нагріти воду в басейні і т.д..

Переваги використання теплового насоса

 • Економічність. Завдяки високому ККД системи досягається низьке енергоспоживання. З 1 кВт витраченої електроенергії виходить від 3 до 7 кВт теплової енергії. Це набагато більше, ніж при роботі будь-яких котлів, які використовують паливо.
 • Автономність. Робота насоса не потребує подачі органічного палива, тому немає необхідності прокладати теплові комунікації.
 • Універсальність. В одному пристрої поєднуються одночасно системи нагріву води, опалення та охолодження.
 • Безпека. На відміну від котлів, які можуть зайнятися або вибухнути, тепловий насос є абсолютно безпечним. Він не містить деталей, температура яких може спричинити пожежу та не виділяє чадний отруйний газ. Зупинка роботи не призведе до поломки або заморожування рідини.
 • Надійність. Роботою насоса управляє автоматика. Обслуговування не вимагає спеціального навчання.
 • Довговічність. Прилад може прослужити від 20 до 50 років. Це на порядок більше, ніж у стандартних систем опалення.
 • Комфорт. Функціонування насоса не супроводжується коливанням температури та вологості. Працює така система практично безшумно.
 • Мінімум площі, необіхдної під свердловину. Так як зонд знаходиться під землею, пошкодити його неможливо.
 • Екологічність. Навколишнє середовище не забруднюється шкідливими викидами.
 • Відсутність паперової тяганини. При монтажі не потрібні узгодження, як, наприклад, при установці газового опалення.

Принцип роботи теплового насоса

Роботу теплового насоса можна порівняти з роботою звичайного холодильника, тільки замість холоду апарат виробляє тепло. Речовиною, що передає енергію, є фреон - газ або рідина з низькою температурою кипіння. При випаровуванні він поглинає тепло, а при конденсації - віддає його.

Тепловий насос - головний елемент системи. Його розміри не перевищують габарити середньої пральної машини, що полегшує установку приладу. Сам насос має два контури: внутрішній і зовнішній.

Внутрішній контур складається із системи теплопостачання будинку (труби і радіатори). Зовнішній контур знаходиться в воді або під землею. Він включає в себе колектор-теплообмінник та труби, що зв'язують колектор із насосом.

Теплові насоси комплектуються різними додатковими пристроями. Це можуть бути:

 • комунікаційний пристрій для управління системою через персональний комп'ютер або мобільний телефон;
 • блок охолодження для локальної або центральної системи охолодження;
 • додатковий насосний блок, який може знадобитися для опалення підлоги;
 • циркуляційний насос, який необхідний для циркуляції гарячої води;

Процес роботи насоса складається з кількох етапів:

1). Незамерзаюча суміш подається в колектор. Відбувається поглинання теплової енергії та транспортування її до насоса.

2). У випарнику енергія передається фреону, де він нагрівається до 8 ° C, закипає і перетворенню в пару.

3).При збільшенні тиску в компресорі підвищується температура. Вона може досягати 70 ° C.

4). Внутрішньо-будинкова система опалення отримує теплову енергію через конденсатор. Фреон миттєво охолоджується і переходить в рідкий стан, віддаючи при цьому залишки тепла. Потім він поступає назад в колектор. Так завершується цикл.

5). Далі робота повторюється за тим же принципом.

Як бачимо, тепловий насос стане непоганою альтернативою традиційним способам опалення. Прилад гарантує економічність і повну безпеку. Власнику, після установки геотермальної системи опалення, не доведеться залежати від різних зовнішніх факторів, як, наприклад, перебої з газопостачанням або викликом сервісної служби. Енергія, взята з навколишнього середовища, не вимагає оплати і, фактично, є невичерпною.

Відповідно до прогнозів Світового комітету з енергетики в 2020 році геотермальні насоси складуть три чверті всього опалювального обладнання у світі.

Ознайомитися більш детально із видами теплових насосів та їхньої вартістю ви можете в нашому інтернет магазині «Все для Всіх».