Тепла підлога.

24 ноября 2016

Як відомо, усе нове - це добре модернізоване старе. Ось і настільки популярні сьогодні теплі підлоги були придумані ще в Стародавньому Римі. Головним чином їх використовували в термах (античні громадські лазні), де під мармуровою підлогою розташовувалися спеціальні канали. Цими каналами переганялася гаряча пара, що отримувалася від дров'яних печей.

Така конструкція була досить ефективною - підлога досить швидко і рівномірно нагрівалася, проте мала один суттєвий недолік - підлога так само швидко охолоджувалася. В такому вигляді теплі підлоги продовжували використовувати аж до ХХ століття. Протягом минулого століття технології, які використовувалися при обігріві підлогових поверхонь, просунулися далеко вперед.

Тепла підлога - це система підігріву підлогових поверхонь. Робота радіаторного опалення будується за рахунок конвекції: повітря внизу нагрівається, тому піднімається вгору, а остигле повітря під стелею, навпаки, опускається вниз і знову нагрівається. В результаті, внизу завжди прохолодніше, ніж нагорі, тому у нас так часто мерзнуть ноги.

При використанні теплої підлоги все навпаки: під стелею температура мінімальна, а внизу - максимальна. Так би мовити, тримай голову в холоді, а ноги в теплі. Крім того, тепла підлога володіє більшою тепловіддачею, яка, крім інших факторів, залежить від площі нагрівального елемента.

Теплі підлоги бувають наступних видів:

1. Водяна. В основі - всі ті ж канали античних терм. Правда, з винаходом насосів технологію дещо вдосконалили. Для обігріву стали використовувати не пару, а гарячу воду, що циркулює по трубках, прокладених під підлогою.

В даний час водяна тепла підлога дуже популярна - він добре гріє і проста в монтажі (трубки просто укладають під бетонну стяжку, а зверху кладуть плитку або інше підлогове покриття).

2. Електрична тепла підлога. Ця технологія теплих підлог дуже популярна в Північній Європі і Скандинавії. Використовують її і в країнах з більш теплим кліматом - у Франції, Італії, Іспанії. Холодних зим там не буває, але, тим не менше, потрібно підтримувати комфортну температуру в будинку. І теплі підлоги для цього підходять якнайкраще.

Принцип роботи наступний: нагрівальний кабель укладається в спеціальні нагрівальні секції та мати, які монтуються в цементно-піщану стяжку під паркет або інше підлогове покриття. До кабелю через терморегулятор підводиться електричний струм. Недоліком електричної теплої підлоги є створення в приміщенні додаткового електричного і магнітного поля, а також витрати на електроенергію.

3. Плівкова тепла підлога. В основі цієї технології теплої підлоги - інфрачервоне випромінювання далекого діапазону. Нагрівальним елементом в даному випадку служить тонка, як фольга, плівка, в яку впаяні графітові смужки з мідно-срібними провідниками. До них через терморегулятор надходить струм. Плівкова тепла підлога відрізняється простотою монтажу і високою енергоефективністю.

Плівку можна покласти під будь-яке підлогове покриття і для цього не потрібне укладання стяжки. В результаті, не потрібно нагрівати бетон, а значить, істотно скорочуються енерговитрати. Крім того, плівку можна використовувати не у всій квартирі, а лише окремих її частинах. Наприклад, зробити теплу підлогу в центрі зали, де зазвичай грають діти. Головний мінус плівкового теплої підлоги - її ціна.

Чи може замінити тепла підлога звичайне опалення? Чому б і ні? Адже тепла підлога має цілий ряд істотних переваг: це і економічність, і безпека, і довговічність, і навіть краса - під вікнами немає потворних батарей. Але головне - вона дійсно гріє. З технічної точки зору тепла підлога цілком може бути головним джерелом тепла. Як уже згадувалося вище, так і є в будинках у багатьох європейських країнах з помірним кліматом.

Багато хто хотів би відмовитися від звичайного опалення на користь теплої підлоги і наш інтернет-магазин «Все Для Всіх» з радістю допоже всім бажаючим здійснити свою мрію та стати власником теплої підлоги у своєму помешканні.