Тепловий насос. Принцип дії теплового насосу

11 апреля 2017

Тепловий насос - це пристрій для передачі або перетворення теплової енергії низько потенційного джерела тепла в більш високу. Принцип роботи теплового насоса для опалення аналогічний холодильному устаткуванню.

Конденсатор - є теплообмінником, що виділяє тепло і передає його споживачеві, а випарник - теплообмінником, який утилізує холод. Теплові насоси відносяться до нетрадиційних відновлюваних джерел енергії та відносяться до класу енергозберігаючого обладнання.

Сучасні теплові насоси є екологічно чистим обладнанням, яке при виробництві тепла не виділяє шкідливих речовин, в тому числі і таких, що руйнують озоновий шар, завдяки використанню сучасних холодоагентів.

Теплові насоси підрозділяються:

1. за принципом роботи:

  • компресійні теплові насоси приводяться в дію за допомогою електроенергії;
  • абсорбційні теплові насоси можуть також використовувати тепло в якості джерела енергії (за допомогою електроенергії або палива).
  • повітряні теплові насоси - джерелом відбору тепла є зовнішнє повітря;
  • теплові насоси з утилізацією тепла (рекуперація) - використовують похідне (вторинне) тепло (наприклад, тепло вентиляції). Подібний варіант є найбільш доцільним для промислових об'єктів, де є джерела надлишкового тепла.

2. за способом забору низько потенційного тепла:

геотермальні теплові насоси - використовують тепло землі (тепловий насос земля-вода), підземні ґрунтові води;

Принцип дії теплового насоса.

Тепловий насос - пристрій, що забезпечує нагрів води і обігрів житла за рахунок використання природної теплової енергії грунту або повітря. Такий спосіб опалення - відмінна альтернатива природному газу.

Рідина (суміш гліколю та води), що отримала тепло із земельного колектора, свердловини або ґрунтових вод (тепловий насос грунт-вода), передається по трубопроводу і направляється в тепловий насос, в якому спочатку компресор стискає газ (холодоагент) в результаті чого виділяється тепло , а потім у випарнику температура його знижується. Саме це тепло і використовується для опалення будівлі та приготування гарячої води, а охолоджена рідина повертається назад в зовнішній контур, де знову забирає низькопотенційне тепло.


Основні робочі вузли теплового насоса:


• конденсатор;

• капілярний отвір;

• випарник;

• компресор, що працює від електромережі.

Важливими елементами, що забезпечують працездатність агрегату, є газ-холодоагент (фреон) і керуючий пристроєм терморегулятор. Через капіляр холодоагент подається у випарник, де починає випаровуватися внаслідок різкого зниження тиску. Забір тепла відбувається від внутрішніх стінок випарника, що нагрівається від природного тепла землі або води.

Далі вступає в роботу компресор: забір холодоагенту, стиснення (внаслідок чого температура фреону різко піднімається) і викид в конденсатор, де відбувається віддача тепла на опалювальний контур, і газ знову повертається в рідкий стан. Цей процес постійно повторюється, а коли температура в приміщенні досягне потрібного показника – переривається терморегулятором. Коли температура в системі опалення падає, терморегулятор знову призводить систему в робочий стан.

За принципом дії теплові насоси поділяються:

абсорбційні (можуть користуватися теплом як джерелом енергії);

компресійні (працюють від механічної енергії, електроенергії);

За способом тепловідбору теплові насоси бувають:

геотермальні (перетворюють тепло землі, води і підземних вод);

повітряні (використовують повітря в якості відбору тепла);

промислові (використовують вторинне, похідне тепло - наприклад, від опалювальних труб).

Теплові насоси економічні, ефективні, екологічні, універсальні та безпечні, їх можна використовувати в будь-якій точці планети, де є ресурси розсіяного тепла (вода, земля, повітря, сонце). Ці джерела є загальнодоступними, тому даний спосіб опалення є досить перспективним. Підібрати тепловий насос саме для Ваших потреб ви можете в нашому інтернет-магазині «Все Для Всіх».