Яку ванну вибрати?

26 сентября 2016

Яку ванну вибрати: акрилову, емальовану, чавунну або стальну? Що дешевше, краще та має більший термін експлуатації ви дізнаєтеся з цієї статті.

Перш, ніж зробити подвиг і почати ремонт у ванній кімнаті, необхідно визначитися із сантехнікою. Наприклад, правильно обрана ванна - запорука здоров'я і комфорту на довгі роки. Тому поділимося інформацією з вами і навчимо правильно вибирати саме цей предмет.

В сучасних супермаркетах та інтернет-магазинах присутній дуже широкий асортимент ванн на будь-який смак, ціну, фірму-виробника, матеріалів з яких виконаний корпус і т.д. Тут-то і стоїть гостро питання: яку ванну вибрати? Навіть у тих, хто не прагне об'єднати в якійсь моделі всі задумки, почне крутитися голова від розмаїття кольорів, розмірів, форм, додаткових комплектуючих й інших різноманітних деталей.

Якщо всю мішуру відсунути на другий план, то важливим залишиться тільки якість, переваги і недоліки тієї чи іншої ванни. Головне, що повинно цікавити покупця на першому місці вибору - матеріал, з якого зробили ємність для води. У статті ви отримаєте інформацію про кожен вид ванн, включаючи всі плюси і недоліки, все, що може полегшити ваш вибір.

Винахід чавуну не відноситься до нововведень. Але і шанувальників цього матеріалу можна вважати любителями антикваріату. Тут вибір визначається по найважливішим критеріям - довговічність і міцність. Можливо, ціна здасться завищеною, але термін експлуатації в 50 років окупає витрати на придбання. Ще один з плюсів - чавун довго тримає тепло. Звичайно, він довго прогрівається, а й доповнювати воду окропом не знадобитися години дві, а цього достатньо щоб відпочити та розслабитися.

Може позмагатися з виробом із чавуну і акрилова ванна. Вирішальне значення при виборі має форма. Чавунних ванн круглої або трикутної форми не існує, а ось в полімерних виробах досить різноманітних опуклостей та кутів. Чавунна ванна стійка (через вагу) і можливість затопити мешканців нижніх поверхів через поломки ємності дорівнює нулю.

На що звернути увагу, при виборі чавунної ванни? На поверхні зразка не повинно бути відколів. Ви повинні знати, що емалеве покриття крихке і якщо на дно ємності впаде важкий предмет, то ушкоджень не уникнути. Так само мають негативний вплив чистячі абразивні речовини. Якщо ви виберете ідеальну емаль на ванні, то вона прослужить не тільки довго, але і буде радувати власників блиском, що не можна сказати про акрилової поверхні.

Найпопулярніші - якісні акрилові ванни

Величезний плюс ванни з полімеру - різноманітність форм і розмірів. Технологія виготовлення проста і дозволяє отримувати форми на будь-який смак. Немає нічого жахливого в тому, що розміри вашої ванної малі. І на таку кімнату можна підібрати відповідний синтетичний екземпляр. У великій ванній цим же вибором можна заощадити простір для пральної машинки, шафок, поличок або ще чого.

А що таке - акрил? Акрил – це звичайний і всім знайомий пластик, який армується в кілька шарів для міцності матеріалу. Фарбувати вироби з цієї сировини не потрібно, тому що колір додається на стадії відливу. Це надає забарвленню стійкості, воно не вигорить і не змінить відтінок. Армоване покриття також є стійким до механічних впливів, всі пошкодження просто зачищаються наждачним папером.

Проте майте на увазі, що не всі ванни посилюються декількома захисними шарами. Звертайте увагу на наявність в основі металевої сітки і скловолокна. Чим більше цих шарів, тим міцнішою є сама ванна. Товщина шару не повинна бути менше 6 мм, краще 8 мм. Такого параметру дотримуються в основному англійські фірми, але і європейці теж дуже часто дотримуються таких параметрів у своїх виробах, наприклад, такі фірми як Ravak, Bas, Riho і деякі інші. Сантехніка цих виробників користуються великим попитом на території СНД.

Яка ванна краще: з чавуну або з акрилу?

• Ємність з акрилу коштує дешевше і простіша у догляді (досить гелієвих миючих засобів).

• Грибок на синтетичної поверхні не розмножується і не з'являється, тому безпека та екологія- переваги акрилової ванни.

• Легкість корпусу, яка робить доставку і монтаж полімерної ванни простішою, проте робить її менш стійкою.

• Чавун довго нагрівається, а полімер- швидко.

• Акрилова ванна може комплектуватися гідромасажем й іншим додатковими «штучками».

Можна зробити висновок, що синтетичний матеріал краще, але і тут є деякі «слабкі сторони». Наприклад, термін служби акрилової ванни до 10 років, а ось чавунний аналог прийде в непридатність тільки років через 50. Можна зробити знижку на те, що синтетичний винахід не так давно вийшов на ринок сантехніки, тому реальний термін експлуатації ще не відомий, але тим не менше він вимагає більшого догляду ніж чавун.

Стальна ванна - економ-варіант

Між усіма ваннами: з чавуну, акрилу і сталі, останні стали найбільш вигідним придбанням. Їхня низька вартість найвагоміший аргумент, а позитивні відгуки після установки кажуть про надійність через роки. Зовні сталевий корпус виглядає як чавунний, а вага не більше 30 кг, як у ємності з полімеру.

Звертати особливу увагу на деякі недоліки все одно доведеться - це тонкі стінки, які можуть прогнутися під важкою вагою води та тіла. Як і на чавунний корпус, тут наноситься на поверхню емаль, а ціна для цієї зручності може вас приємно здивувати.

Що можна сказати про «зворотний бік медалі»:

• Різноманіттям форм сталева конструкція не відрізняється - кутовий варіант велика рідкість.

• Коли миєшся в такій ванні, можна чути струмінь води, яка із шумом падає на дно. Проблема вирішується дуже просто – завжди можна розкласти на дно сталевої ванни гумовий килимок.

• Ще одна не дуже гарна якість - швидка втрата тепла. Приймаючи ванну можна замерзнути, якщо не підливати гарячу воду.

• Догляд за сантехнікою з металу повинен бути делікатним, щоб не пошкодити емаль.

Недоліків у стальних ванн не мало, але завжди знайдеться спосіб їх згладити. Загалом, сталь міцніше акрилу, служить довше і коштує дешевше. Пошкодження поверхні, завдяки новим винаходам, можливо виправити (реставрувати). В технології відновлення старих покриттів застосовується акриловий елемент і це обходиться дешевше, ніж покупка нового виробу.

Всі достоїнства та недоліки того чи іншого матеріалу для ванни можна дізнатися тільки при використанні їх на протязі тривалого часу. Але для того, щоб зробити правильний вибір в нашому інтернет-магазині «Все Для Всіх» вам достатньо цієї інформації та й наші консультанти завжди готові допомогти вам.